Jdi na obsah Jdi na menu
 


TERAPIE TANCEM - ORIENTÁLNÍ TANCE

30. 8. 2007
  • Orientální břišní tanec má dlouhou tradici. Jeho počátky jsou zaznamenány již v kultech plodnosti starověkých kultur, ale  předpokládá se, že původně vznikl v Africe jako tanec rodiček. Je to tanec vymyšlený ženami a pro ženy. 
    Je charakteristický klidnými, plynulými a především smyslnými pohyby, které jsou střídány rytmickým potřásáním boků a paží. Objevují se v něm prvky španělského indického i perského tance s několika základními figurami plynule na sebe navazujícími, které tvoří taneční celek. Záleží však především na temperamentu ženy, na její náladě, na tom, co chce tancem vyjádřit. Taneční kombinace záleží proto jen na její fantazii. Důležitým prvkem  je přitom rytmus. Výuka orient. tance, velikost: 21.54 KB

  • "Orientální břišní tanec je ženskými lékaři, ortopedy a psychology v Německu a v USA doporučován jako výjimečná terapeutická metoda. Tancem se uvolní blokády, napětí a křeče svalstva. Zlepší se pohyblivost kloubů, posílí svalstvo zad. Upraví se případné zažívací problémy, posílí a zkvalitní se prožívání sexu. Upraví se nebo zcela zmizí menstruační problémy a klimakterické potíže. Je to vynikající cvičení pro těhotné ženy, ale také prostředek proti depresím a špatné náladě. Není omezen, jako jiné sporty, věkem a postavou, a navíc dělá ženy mladé a krásné. (baraka.cz)Břišní tance jsou jedním ze způsobů, jak předejít zdravotním potížím. Jsou vhodné pro všechny věkové i váhové kategorie. Působí na psychiku ženy, dochází při nich k jemné masáži a stimulaci ženských vnitřních orgánů, odblokování páteře i úbytku nadbytečných tuků především v problematických partiích žen.Samostatnou formou orientálních břišních tanců je tanec těhotných žen. Tančení v pomalém, houpavém rytmu prospívá nejen jim, ale i miminku. Ženy při něm posilují břišní a zádové svaly včetně páteře tzn. oblasti, které jsou při porodu nejvíce zatěžovány, naučí se správnému dýchání. Dítě miluje pomalou hudbu pro její harmonii a pravidelný rytmus, vnímá pohyby i duševní rozpoložení matky.

" Miluj tanec v sobě a ne sebe v tanci". T. Frank